Dědek Kořenář Dědek Kořenář Dýchací sifon SIF4

Dýchací sifony SIF4 a SIF6 jsou známé a unikátní dýchací trenažery vyvinuté Dědkem kořenářem B. Novým.
Dýchací sifon 4 - je určen pro ukašlané děti a pro starší osoby s dýchacími nebo srdečními potížemi
Dýchací sifon 6 - univerzální, tedy pro všechny uživatele běžné kapacity plic. Pro děti a starší osoby s menší kapacitou plic doporučujeme Sifon 4
Dýchání se provádí skrze upravený dřezový sifon, ve kterém jsou nalité necelé 2 dcl vody. Takzvaným "bubláním" se rozvibrují řasinkové buňky v průduškách. Hlubokým dechem a čistým dýchacím potrubím se dostane k plicním sklípkům mnohem více vzduchu.
Použití:
Zprvu provádějte masáž průdušek dýcháním a bubláním sifonem po krátkou dobu několika dechových cyklů (nádechů a výdechů) či několika málo minut. Raději kratší dobu vícekrát denně (3–10× v průběhu dne). Nejdůležitější je dýchání navečer. Účinek bublání je patrný již druhý den, přesto doporučujeme provádět trénink dýchání dlouhodobě. Optimální délka hlavního večerního bublání se postupně s praxí a tréninkem prodlužuje až na hodinu, i déle.
Únava málo používaných dýchacích svalů je běžná a proto doporučujeme začínat s tréninkem dýchání pomalu. Únava odeznívá někdy až po měsíci pravidelných dechových cvičení. Ztuhlá tkáň nepohyblivých svalů a průdušek může vytvářet i po slabém cvičení stejný otok jako velmi unavené svaly a vazy kdekoliv jinde na těle. V hrudi se to projevuje lehkým pobolíváním. Proto je nutno zvyšovat délku dechového cvičení postupně. Nezapomínejte, že nedostatečně používaná (mimo sportovců a obecně trénovaných osob) plicní tkáň je také poněkud tuhá a na plný dech se musí týdny a někdy i měsíce adaptovat.
Upozornění:
Vhodná je konzultace s lékařem. Nevhodné je provádět trénink dýchání bezprostředně po jídle.
Balení:
Sifon 4
Sifon 6
podrobný návod na sestavení a používání
další informace

Mohlo by vás také zajímat

Zobrazit další sportovní výživa